Aktualnościprzejdź >>
Newsletterprzejdź >>
Blog neoBANKprzejdź >>
Twitter: neoBANK_newsprzejdź >>
|
|
|
|

Płatności kartą
przez Internet

Płatności kartą przez Internet to jedna z ważniejszych funkcjonalności kart płatniczych Visa. Płatności tego typu są szybsze i wygodniejsze niż tradycyjne przelewy bankowe.

Aby płatność była bezpieczna, bardzo ważna jest każdorazowa weryfikacja autentyczności strony, na której dokonuje się płatności oraz czy witryna jest szyfrowana na każdej z podstron, gdzie podajemy dane osobowe oraz dane karty.
Nie należy również wykonywać płatności internetowych kartą w niezabezpieczonych miejscach publicznych, takich jak kafejki internetowe lub komputery akademickie. Najbezpieczniej jest wykonywać płatność na własnym komputerze, zabezpieczonym przed oprogramowaniem szpiegującym za pomocą oprogramowania antywirusowego.

Korzyści

SZYBKOŚĆ

W przeciwieństwie do płatności standardowym przelewem płatności kartą nie wymagają oczekiwania na najbliższą sesję, aby przekazywane środki znalezły się w wyznaczonym banku odbiorcy. Operacje są realizowane natychmiast po weryfikacji danych karty oraz jej posiadacza.
BEZ PROWIZJI

Płatności kartą przez Internet, tak jak w przypadku płatności w standardowym sklepie, są wykonywane bez prowizji. Dodatkowo w przypadku osób uczestniczących w Programie "Aktywni nie płacą", zostają naliczone punkty.
BEZPIECZEŃSTWO

Dzięki szczególnym zasadom ochrony konsumentów, transakcje wykonywane zdalnie są bezpieczne, dając prawo do zwrotu towaru, zapewnienie jego pełnej zgodności z umową i możliwość zwrotu środków.
BEZ OGRANICZEŃ

Dla płatności kartą przez Internet utrudnieniem nie jest waluta transakcji ani kraj, w którym znajduje się sprzedawca. Karty płatnicze neoBANKU umożliwiają płatność niezależnie od waluty transakcji.
Zainteresowany możliwościami Naszej Karty Płatniczej?
Sprawdź również: Cash Back oraz Paywave

Jak zapłacić kartą przez Internet?

1. Wybierz formę płatności

po ustaleniu zamówienia należy wybrać jako formę płatności "karta płatnicza" lub symbol "Visa/Mastercard", po czym przejść do następnego ekranu.

2. Uzupełnij dane do dodatkowej weryfikacji

pojawia się ekran z informacją o kwocie do zapłaty oraz z polami do wypełnienia (ekran ten nie występuje we wszystkich portalach płatnościowych). Są to głównie Imię i Nazwisko posiadacza karty, która ma być użyta do przelewu, adres mailowy, na który otrzymamy potwierdzenie transakcji, czasami numer PESEL właściciela karty. Po wypełnieniu tych pól należy przejść do następnego ekranu.
Koniecznie pamiętaj sprawdzić autentyczność witryny oraz czy jest włączone szyfrowanie połączenia.

3. Uzupełnij dane do transakcji kartą

należy wypełnić kolejno pełny 16-sto cyfrowy numer karty, datę jej ważności (dane te znajdują się na froncie karty płatniczej), wpisujemy kod CVV2/CVC2 który odczytujemy z karty (kod umieszczony na odwrocie karty widniejący jako dodatkowe 3 cyfry). Następnie należy uzupełnić pola z danymi właściciela karty i zatwierdzamy
Koniecznie pamiętaj sprawdzić autentyczność witryny oraz czy jest włączone szyfrowanie połączenia.

4. Podsumowanie transakcji

zalecane jest, aby zapisać numer referencyjny płatności lub archiwizować w inny sposób dane podsumowujące wykonaną płatność. Po zweryfikowaniu płatności, bank zrealizuje transakcję, a informacja o statusie transakcji może zostać wysyłana na adres mailowy wpisany w kroku drugim.
Bankowość elektroniczna neoBANK24
Kontakt
neoBANK jest nazwą handlową Wielkopolskiego Banku Spółdzielczego.