Aktualnościprzejdź >>
Newsletterprzejdź >>
Blog neoBANKprzejdź >>
Twitter: neoBANK_newsprzejdź >>
|
|
|
|

Cash back

Cash back to funkcjonalność umożliwiająca wypłatę gotówki podczas dokonywania transakcji bezgotówkowej (płatności). Maksymalna kwota cash back-u wynosi 300 zł.

Visa cash back to usługa, dzięki której posiadacze polskich kart Visa mogą wygodnie podejmować niewielkie kwoty pieniędzy (do 300 złotych) z kasy sklepowej w supermarkecie, na stacji benzynowej czy w innym sklepie przy okazji płacenia kartą za codzienne zakupy. Takich placówek detalicznych jest obecnie w całej Polsce ponad 25 tys.

Korzystanie z Visa cash back jest proste, płacąc kartą Visa za zakupy w kasie wystarczy poprosić kasjera o wypłacenie w ramach usługi Visa cash back żądanej kwoty - do wysokości 300 złotych. Transakcję potwierdzamy wprowadzając kod PIN lub składając podpis na wydruku. Na rachunku kwota wypłaty i zakupów będą wykazane oddzielnie. Przy potwierdzaniu transakcji kasjer może poprosić dodatkowo o parafkę przy kwocie wypłaty gotówki.

Usługa jest dostępna dla użytkowników kart Visa wydanych w Polsce - nie mogą z niej skorzystać posiadacze kart Visa wydanych za granicą. Polscy użytkownicy kart Visa wydanych w naszym kraju nie mogą skorzystać z nich dla wypłaty gotówki w ramach usługi Visa cash back za granicą (przykładowo w Wielkiej Brytanii).

Lista miejsc, gdzie można dokonać wypłaty w postaci cash back dostępna jest na stronie internetowej: www.visa.pl

Korzyści

BEZ BANKOMATÓW

Brak konieczności szukania bankomatu, gdy potrzebujemy niewielkiej kwoty w gotówce, ponieważ miejsc w których można wypłacić pieniądze jest teraz więcej.
SZYBKOŚĆ

Dzięki Visa Cash Back oszczędzamy czas, robiąc jednocześnie zakupy i dokonując wypłaty gotówki - w sposób bezpieczny, łatwy i wygodny.
BEZ OGRANICZEŃ

Z usługi Visa cash back można skorzystać niezależnie od wielkości samego zakupu opłacanego kartą - nie ma znaczenia, czy wyniesie on 20 zł czy 300 zł. Co więcej, z Visa cash back można korzystać wielokrotnie w ciągu dnia.
DOSTĘPNOŚĆ

Liczba punktów oferujących Visa cash back systematycznie wzrasta. We wszystkich punktach oferujących tę usługę przy wejściu lub przy kasie znajdują się naklejki - symbol Visa cash back.
Zainteresowany możliwościami Naszej Karty Płatniczej?
Sprawdź również: PayWave oraz Płatności przez internet

Jak wypłacić gotówkę przy zakupach?

1. Zapytaj sprzedawcę

gdy sprzedawca potwierdzi możliwość wypłaty gotówki, podaj kwotę którą chcesz wypłacić (kwota nie może być większa niż 300 zł).

2. Potwierdzenie transakcji

sprzedawca wprowadza na terminalu płatniczym kwotę zakupu i wypłaty gotówki. Na terminalu ukazuje się suma obydwu kwot. Zaakceptuj transakcje wprowadzając PIN lub składając podpis na wydruku z terminala płatniczego.

3. Odbiór gotówki

sprzedawca wręcza gotówkę wraz z potwierdzeniem transakcji na którym znajduje się kwota zakupów, kwota wypłaty gotówkowej oraz całkowita suma transakcji.

Pytania i odpowiedzi


Jak można skorzystać z usługi cash back?

Korzystanie z Visa cash back jest naprawdę proste - płacąc jak zwykle za swoje zakupy kartą Visa wystarczy powiedzieć sprzedawcy, że chcemy również wypłacić gotówkę, po czym podać kwotę wypłaty i potwierdzić transakcję (kodem PIN lub podpisem). Na rachunku kwota wypłaty i zakupów będą wykazane oddzielnie, dzięki czemu można je sprawdzić. Oczywiście, aby móc wypłacić pieniądze w ramach Visa cash back trzeba mieć odpowiednią kwotę na swoim rachunku, do którego wydana została karta płatnicza.

W jakich sklepach dostępna jest usługa cash back?

Usługę Visa cash back świadczą różnego rodzaju sklepy i supermarkety, stacje benzynowe, hotele, salony prasowe i inne punkty handlowo-usługowe. W punktach handlowo-usługowych świadczących tę usługę jest umieszczone logo Visa cash back, najczęściej na oknie sklepu, przy drzwiach lub przy kasie. O usłudze może informować również sam sprzedawca, pytając kupującego, czy nie potrzebuje on gotówki.

Ile kosztuje usługa Visa cash back?

Usługa Visa cash back w przypadku klientów neoBANKU jest całkowicie bezpłatna.

Jaki jest limit wypłat cash back na jedną transakcję?

Polscy użytkownicy kart mogą wypłacać w Polsce, w ramach jednej transakcji do 300 zł. Wypłaty te umniejszają nadany limit karty dla wypłat gotówkowych.

Jak duże zakupy trzeba zrobić, aby móc skorzystać z usługi cash back?

Nie ma żadnego ograniczenia, jeśli chodzi o wielkość zakupu. Niezależnie od tego, czy zakup opłacany kartą wyniesie 20 zł czy 300 zł, można przy okazji tego zakupu skorzystać z usługi Visa cash back.

Czy w ramach usługi cash back można wypłacić kwotę większą niż kwota zakupów?

Tak. Niezależnie od kwoty zakupów w ramach usługi Visa cash back można przy jednej płatności kartą wypłacić dowolną sumę do 300 zł.

Ile razy dziennie można skorzystać z usługi cash back?

Z usługi Visa cash back można korzystać wielokrotnie w ciągu dnia - za każdym razem, gdy płacimy kartą Visa za zakupy w punktach oznaczonych logo Visa cash back. Jedynym ograniczeniem jest wysokość limitu wypłat gotówkowych ustanowionego dla naszej karty, do którego doliczane są transakcje Visa cash back.

Bankowość elektroniczna neoBANK24
Kontakt
neoBANK jest nazwą handlową Wielkopolskiego Banku Spółdzielczego.